Ważne!

Program KAHy 2020

Spotkania » XIX spotkanie KAHy - 3-4 października 2020 » Program KAHy 2020


Drogie KAH-ny,

W tym roku KAH-a skończyła 17 lat! Spotykamy się od 2003 roku! I żadna pandemia nam chyba nie przeszkodzi?! Po dłuższej debacie postanowiłyśmy zmienić wcześniejsze plany. Nie chcemy nas narażać na podróże i liczne kontakty … ale bardzo chcemy się spotkać! Proponujemy hybrydową wersję spotkania.

W sobotę, 3 października od rana zorganizujemy internetowe spotkania tematyczne za pomocą narzędzia Google Meet. Nie zabraknie intelektualnych i kulturalnych propozycji. Każda w swoim domu – ale wszystkie razem jednak! W sobotni wieczór spotkanie bezpośrednie, kilkuosobowe kolacje w naszych domach, w różnych miastach, z zaproszonymi KAH-nami.

W niedzielę, 4 października o 11.00 oczywiście msza św. w kościele św. Marcina w Warszawie na ul. Piwnej i w innych lokalnych kościołach. Po kościele – „kawa” i spacer w nielicznym znajomym gronie.

Ostateczny program wygląda tak:

Sobota, 3 października

10.00 – 11.30 Google Meet – towarzysko – przyjacielski: powitanie i wstęp organizatorek; przedstawienie się wszystkich „podłączonych” + krótkie relacja z tego jak każda z nas doświadcza czasu pandemii.

12.30 – 14.00 Google Meet - prezentacja badań „Polska w czasach pandemii. Fotografie trendów społecznych”. Posłuchamy Piotra „Kubusia” Wysockiego, który nam opowie co przyspiesza i wzrasta a co zanika i marnieje w tym dziwnym czasie.

14.15 – 15.45 Google Meet - spotkanie z hm Dominiką Romanowicz, która w grudniu b.r. zakończy swoją drugą kadencję Naczelniczki Harcerek ZHR

18.30/19.00 – rozpoczęcie kolacji w naszych domach. Proponujemy:
  1. spotkać się w kilkuosobowych gronach w gościnnych domach chętnych KAH-n w naszych miejscach zamieszkania
  2. każda z nas przynosi na tę kolację coś smakowitego (kolacja zrzutkowa)
  3. robimy wspólne zdjęcie do KAH-owego archiwum
  4. rozmawiamy o wszystkim … ale też o „dziś – jutro – pojutrze” związanym z czasem pandemii. Co dalej? Jaka ja? Jaka moja rodzina? Jaka moja społeczność – Polska – świat? Czego (na)uczy mnie ten czas? Czego się boję? Co dobrego wynika dla mnie z tych doświadczeń?
Niedziela, 4 października

11.00 - msza św. w kościele św. Marcina w Warszawie za poległe i zmarłe harcerki, msze św. w innych miastach + spacery i rozmowy.

15.00 – 16.15 Google Meet Urszula Król, historyk sztuki, kustosz w Muzeum Narodowym w Warszawie, współautorka części edukacyjnej dla francuskiej oraz polskiej wersji wystawy „Polska. Siła obrazu” przygotowanej specjalnie dla paryskiego Muzeum w Luwrze wprowadzi nas w tajemnice prawdziwych obrazów.

16.30 – 17.30 – Google meet podsumowanie KAH-y 2020 + plany na następny rok.


Jeśli :

  • wiecie już gdzie spotykacie się na kolacji w sobotni wieczór - dajcie nam znać
  • wiecie o kimś kto wg Was powinien być z nami, a nie dostał zaproszenia ani tej informacji podeślijcie adres takiej osoby mailem (na adres: ebp@zhr.pl).


Mamy już informacje o kolacjach w Warszawie (kilka), Krakowie , Trójmieście i Bydgoszczy.

Trzymajcie się zdrowo i do zobaczenia w czwartek oraz w weekend!
Ewa Borkowska-Pastwa
Małgosia Bronka
Ewa Frąckowiak
Monika Figiel